img Svetainės medis
Apie mus   I   Klauskite   I   DUK   I   Kontaktai   I   Online chess
 
img
Šachmatai Lietuvoje

Šachmatų naujienos
Nuorodos

Turnyrų kalendoriai:

Lietuvos šachmatų fed.
FIDE kalendorius
Fide turnyrų kalendorius
ChessVibes
Kalendarz Szachowy
ChessMix
Mischa Tscharotschkins
Vsemirnaja Liga

Šachmatų žurnalai:

New In Chess
TWIC The Week In Chess
Chess Informant
British Chess Magazine
Europe-Echecs
Hellas Chess Club
Italian Chess
www.64.ru 
Ajedrez de Estilo

Šachmatų tinklapiai


Lietuvos federacija
Chess by egis
LKŠF
Klaipėdos "Bokštas"

Radviliškio šachmatų klubas
Biržų šachmatų klubas
Vilkaviškio šachmatų klubas
Margiris
64 langeliai

Šachmatų centras
ŠK Pestininkas
ŠM "Vilniaus Fortas"
AŠK "Juodasis Rikis"
mc2chess
Plungės VŠK "Bokštas"
www.0-0-0.lt


Chesscenter.com
Chessbase.com
FIDE 
ECU
Chesspro.ru
Russian Chess
www.e3e5.com
Crestbook
Sachova Ukraina 
bychess.info 
openchess
Chessportal.ru
chessmoscow
ChessCafe
Alexandra Kosteniuk 
Vladimir Kramnik
Peter Leko
Alexandr Khalifman
Alexandr Morozevich
www.ficgs.com

Šachmatai realiu laiku

Chess.com

Chess.lt
Chess.ktu.edu
Playchess.com
Chess Planet
Chessassistantclub.com

Chessclub.com
Chessmaniac.com
Instantchess.com
Gameknot.com
Redhotpawn.com
Chesshounds.com
Freechess.org
Chessworld.net
Itsyourturn.com
Chesskids.com
Worldchessnetwork.com
Chesscorner.net
www.chess.chesslyga.lt 

Federacijos

Rusijos 
Sankt - Peterburgo

Eltaka - Loctite

Loctite prekės

 
Š.Šulskis – Lietuvos vyrų čempionas! 2007.05.14 print
Komentarai 0
foto

Gegužės 5-13 dienomis Šiauliuose vyko 2007 metų Lietuvos vyrų šachmatų čempionato finalas. Čempionate dalyvavo 12 pajėgiausių Lietuvos šachmatininkų (išskyrus vilnietį E.Rozentalį), žaisdami ratų sistema.Tarp jų buvo 3 didmeistriai, 4 tarpt.meistrai bei nemažas būrys perspektyvaus jaunimo, prasiveržusio į finalą iš atrankinių varžybų.

Kaip ir kiekvienas Lietuvos čempionatas, šis renginys turėjo atsakyti į klausimus : kas šiuo metu geriausiai žaidžia Lietuvoje; kas yra verti atstovauti Lietuvos vyrų rinktinei rudenį Graikijoje vyksiančiose Europos komandinėse pirmenybėse; ar jau prasideda laukiamoji kartų kaita ir pan.
Nuo pat varžybų pradžios skindami pergales, į priekį ėmė veržtis favoritai : didmeistriai Š.Šulskis ir vilnietis V.Mališauskas. Keistas buvo tik reiting-favorito vilniečio didmeistrio A.Kveinio „snaudulys“ – net pasibaigus 8 iš 11 numatytų ratų, Aloyzas dar niekaip negalėjo peržengti 50% barjero. Su kuo tai susiję? Ar Šiauliai yra „užkeiktas“ miestas A.Kveiniui? Daugelis šachmatų gerbėjų dar nepamiršo ir „nepamirštamo“ jo pasirodymo 2005 m. Lietuvos vyrų čempionate Šiauliuose- 5 tšk.iš 11.
Manome, kad A.Kveiniui iš dalies pavyko reabilituotis – vėlyvas jo 3 pergalių finišo spurtas „užkabino“ ir nuo pergalių apsunkusį Š.Šulskį...Tačiau ar 4-5 vietų dalybos tikrai yra tai, ko didmeistris tikėjosi čempionate? Ar tai tikrai yra tai, ko iš A.Kveinio tikėjosi ištikimiausi jo gerbėjai? Esame linkę manyti, kad toks rezultatas galėjo tapti didelio persižaidimo ir laiku neatgautos fizinės parengties pasekme.

Dabar grįžtame prie pagrindinės temos.Visa čempionato eiga tapo žutbūtine Vilniaus ir Kauno akistata, labai panašiai kaip neseniai pasibaigusiame LKL (Lietuvos krepšinio lygos) finale.Didieji Lietuvos miestai ir šachmatų čempionate turėjo po delegatą : Vilniaus garbę atstovaujantį dm V.Mališauską, o Kaunas – dm.Š.Šulskį.Šių šachmatininkų kova nusidriekė per visą čempionatą, o nugalėtojas tapo aiškus, tik tiksint paskutinėms paskutiniojo rato minutėms...
Nusikelkime mintimis į žaidėjų turnyrinę stovėseną. Čempionato lentelėje prieš paskutinį ratą: tiek Š.Šulskis, tiek V.Mališauskas taškų turi lygiai; abu paskutiniame rate susitinka baltąja spalva su jaunais varžovais: Š.Šulskis su vilniečiu K.Labecku, V.Mališauskas- su kauniečiu A.Jegorovu.Tačiau papildomi rodikliai geresni vilniečių didmeistrio...Vaizdas būtų nepilnas, jei nepaminėti, kad Š.Šulskis ką tik patyrė pirmą pralaimėjimą prieš A.Kveinį ir dabar nelinksmai jaučia artėjantį Vilniaus kvėpavimą. Tuo tarpu Vidmantas varžybų eigoje turėjo nemaža lygiųjų, pralaimėjimo kartėlio neišgyveno, tad dar turėtų būti kupinas jėgų.!

Vėliau Š.Šulskis, jau tapęs Lietuvos čempionu, pripažino, kad paskutiniojo rato partija jam buvo „sunki, itin sunki, galbūt pati sunkiausia čempionate“. Šarūnas mini didelį psichologinį nuovargį, užplūdusį jį po pralaimėjimo A.Kveiniui, kankinantį suvokimą, kad „deja, jau nebe viskas mano rankose“...Toliau jis kalba apie sunkų ryžtą „ atsiriboti nuo būsimos V.Mališausko – A.Jegorovo partijos, kaip Odisėjas atsiribojo nuo sirenų dainų, prisirišdamas prie laivo stiebo...“ Dar didmeistris nuogąstauja, kad „jaunimui pamačius, jog pralošiau partiją, jie ims suprasti, kad esu pažeidžiamas“.
Kamuojamas didelės vidinės įtampos, Kauno didmeistris žaidė prieš K.Labecką ne taip užtikrintai kaip yra pratęs. Kulminacinė padėtis susidarė po 41-o baltųjų ėjimo:

Š.Šulskis –K.Labeckas
Šiauliai, Lietuvos vyrų čempionatas,2007


XABCDEFGHY
8-+-+-+-+(
7zp-wQ-+-zpk'
6-zp-+-wq-zp&
5+l+Pzp-+-%
4-zP-+-+-+$
3+-+-vL-+P#
2-+-+-+PmK"
1+-+-+-+-!
xabcdefghy

Įvairiaspalviai rikiai pranašauja nesudėtingas lygiąsias.Maža to, baltiesiems dar reikia atsiimti pėstininką.Tačiau 41...a5?? Ėjimas padarytas, siūlant lygiąsias. Š.Šulskis pripažįsta, kad po 41...a6 42.d6 Vf5 43.V:b6 „netrukus skaudama širdimi būčiau siūlęs lygiąsias,nes beprasmiška galva bandyti pramušti betoną“. 42.d6! „Tik dabar man pirmą sykį per visą partiją padėtis išties ėmė patikti. Suvokiau,kad mano jaunasis priešininkas norimą supainiojo su esamu...“ 42...Vf5 43.V:b6 Rf1 44.Vc6!
Tik ne 44.b:a Ve4 su juodųjų persvara. Vg6 45.b:a e4 46.g4! Net ir stokodami laiko, baltieji nenukrypsta nuo čempioniško tako -46. g3? R:h3! su juodųjų kontraataka
Ve6 47.Vc5 Va2+ 48.Rf2 Vd2 49.Vf5+ Kg8 50.Ve6+ Kh8 51.Ve8+ Kh7 52.V:e4+ ir įgiję 2 pėstininkų persvarą,baltieji netrukus šventė pergalę - Kh8 53.Va8+ Kh7 54.Ve4+ Kh8 55.Vd4 V:a5 56.d7 Vd8 57.Rh4 – baltųjų ‚d‘ pėstininkui kelias „į generolus“ nuklotas, tad juodieji pasidavė.

Tuo tarpu vilniečių didmeistriui, matyt, nepavyko pritaikyti „Odisėjo metodo“, nes savo partijoje vienu metu jis grubiai pažeidė šachmatų taisykles, bandydamas atlikti rokiruotę jau judėjusiu bokštu, tad tiktai geranoriško kauniečio VDU studento A.Jegorovo elgesio dėka partija buvo pripažinta lygiosiomis. Tokiu būdu, iškėlęs sau tikslą atnešti čempionišką šlovę Kauno miestui, lemiamą akimirką Š.Šulskis ir sulaukė reikiamos pagalbos iš savo miesto. „Margirio“ šachmatų klubas sveikina nugalėtoją ir linki jam tolimesnių pergalių !

Akivaizdu, kad Š.Šulskio sėkmės aprašas neišsemia viso Lietuvos čempionato turinio ir kovos dinamikos. „Margirio“ ŠK nariams ir gerbėjams ne mažiau svarbus buvo ir daugkartinio Lietuvos čempiono tarpt.meistro A.Butnoriaus pasirodymas. Algimantas šiais metais pradėjo aktyvų varžybų ciklą, kur šio pusmečio kulminacija turėtų tapti birželio 2- 11d. Vokietijos Hockenheim‘o mieste vyksiantis Europos senjorų čempionatas.

A.Butnorius neskubėdamas pradėjo čempionatą, leido nemažai lygiųjų, tačiau tą dieną, kuomet buvo žaidžiami 2 ratai, „kluptelėjo“ prieš kitą margirietį A.Labucką. Tai „supurtė“ Algimantą ir pagaliau užkrėtė jį sportiniu pykčiu. Kai nemaža dalis jaunų žaidėjų ėmė rodyti pirmuosius nuovargio ženklus, A.Butnorius prisitaikė ir „įmušė 3 įvarčius be atsako“ – į K.Labecko, A.Jegorovo ir M.Narmonto „vartus“. Puiki serija, maestro! Dabar nekantriai lauksime Jūsų pasirodymo Hockenheim‘e!

Šachmatų klubas MARGIRIS

   Atgal
 

http://advega.lt  

www.daliupaieska.lt

Naudotos automobilių dalys

www.vidaus-durys.eu

http://seo-paslaugos-seo.lt

plastikiniai langai  

Durų gamyba  

Langų gamyba  

seo paslaugos  

Stogų dengimas  

Grindinio trinkelių klojimas  

Sartų sodyba  

Glaistai  

Svetainių kūrimas  

 

 

 

 

skelbimu lenta skelbimai

Šachmatų klubai:
svetainių kūrimas
Trinkelių klojimas Panevėžyje

www.svetainiukurimas.eu

www.dekoratyvinistinkas.lt

durys  advega.lt,

 

medinių langų gamyba    

Stogų įrengimas Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Eltaka - Loctite

Loctite prekės

Dantų gydymas Panevėžyje

 

interneto svetainiu kurimas, seo paslaugos Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos