img Svetainės medis
Apie mus   I   Klauskite   I   DUK   I   Kontaktai   I   Online chess
 
img
Šachmatai Lietuvoje

Šachmatų naujienos
Nuorodos

Turnyrų kalendoriai:

Lietuvos šachmatų fed.
FIDE kalendorius
Fide turnyrų kalendorius
ChessVibes
Kalendarz Szachowy
ChessMix
Mischa Tscharotschkins
Vsemirnaja Liga

Šachmatų žurnalai:

New In Chess
TWIC The Week In Chess
Chess Informant
British Chess Magazine
Europe-Echecs
Hellas Chess Club
Italian Chess
www.64.ru 
Ajedrez de Estilo

Šachmatų tinklapiai


Lietuvos federacija
Chess by egis
LKŠF
Klaipėdos "Bokštas"

Radviliškio šachmatų klubas
Biržų šachmatų klubas
Vilkaviškio šachmatų klubas
Margiris
64 langeliai

Šachmatų centras
ŠK Pestininkas
ŠM "Vilniaus Fortas"
AŠK "Juodasis Rikis"
mc2chess
Plungės VŠK "Bokštas"
www.0-0-0.lt


Chesscenter.com
Chessbase.com
FIDE 
ECU
Chesspro.ru
Russian Chess
www.e3e5.com
Crestbook
Sachova Ukraina 
bychess.info 
openchess
Chessportal.ru
chessmoscow
ChessCafe
Alexandra Kosteniuk 
Vladimir Kramnik
Peter Leko
Alexandr Khalifman
Alexandr Morozevich
www.ficgs.com

Šachmatai realiu laiku

Chess.com

Chess.lt
Chess.ktu.edu
Playchess.com
Chess Planet
Chessassistantclub.com

Chessclub.com
Chessmaniac.com
Instantchess.com
Gameknot.com
Redhotpawn.com
Chesshounds.com
Freechess.org
Chessworld.net
Itsyourturn.com
Chesskids.com
Worldchessnetwork.com
Chesscorner.net
www.chess.chesslyga.lt 

Federacijos

Rusijos 
Sankt - Peterburgo

Eltaka - Loctite

Loctite prekės

 
Pasaulio Šachmatų Čempionatas 2007.09.13 print
Komentarai 0

Rugsėjo 13 - 30 dienomis Meksikos sostinėje Meksike vyksta Pasaulio Šachmatų Čempionatas. Šis turnyras bus vienas stipriausių turnyrų reitingo atžvilgiu - XXI kategorija (ELO vidurkis 2751.75), ankstesnis tokio tipo čempionatas 2005 m. San Luise buvo šiek tiek silpnesnis - XX kategorija, ELO vidurkis 2738.

Vakar, rugsėjo 12 dieną Sheraton Centro Histórico Hotel viešbutyje vyko atidarymo ceremonija. Partijos (1 - 4 ratai rugsėjo 13 - 16 d.; 5 - 8 ratai rugsėjo 18 - 21 d.; 9 - 11 ratai rugsėjo 23 - 25 d.; 12 - 14 ratai rugsėjo 27 -29 d. Jei reikės papildomų partijų nugalėtojo išaiškinimui - rugsėjo 30 d. 20:00 Lietuvos laiku kartu su uždarymo ceremonija) prasideda 22:00 Lietuvos laiku (20:00 British Summer Time). Tiesiogines transliacijas galima stebėti ICC, Playchess serveriuose arba oficialiame turnyro tinklapyje. Chess.fm tinklapyje partijas komentuos Mig Greengard bei didmeistriai Joel Benjamin, Larry Christiansen, Jon Speelman, John Fedorowicz, Gregory Kaidanov bei Nick De Firmian. Čempionato Video informaciją rasite olandų tinklapyje ChessVibes.com, o rusų didmeistrio Sergey Shipov anotacijas - http://www.chessok.com

Laiko kontrolė - 2 h pirmiems 40 ėjimų + 1 h 20 ėjimų + 15 min partijai užbaigti pridedant 30 s už ėjimą (40/2h, 20/1h, 15m+30sec/all). Turnyro prizinis fondas - 1.3 mln USD.

Dalyviai

Vladimir Kramnik - dabartinis Pasaulio čempionas. Nors Kramnikui tokia FIDE sistema Pasaulio Čempionui išaiškinti ne itin patinka, jis turi labai neblogus rezultatus tokio tipo turnyruose Dortmunde bei Linarese. Kramnikas visada buvo laikomas Kasparovo "įpėdiniu", o 2000 m. Londone, mače dėl Pasaulio Čempiono titulo rezultatu 8.5 - 6.5 Kramnikas jį įveikė. 2004 m. Šveicarijos mieste Brisage, Kramnikas sugebėjo apginti savo titulą mače su vengrų superdidmeistriu Peter Leko, paskutinėje partijoje išplėšęs pergalę ir taip išlyginęs rezultatą 7 - 7. Toliau sekė Kramniko "tamsusis periodas" - artritinio pobūdžio liga stipriai paveikė jo sveikatą, sportinę formą bei reitingą. 2005 m. Rusijos Čempionato Superfinale Kramnikas surinko vos 50% taškų ir nusprendė kelis mėnesius pailsėti nuo šachmatų. Sugrįžęs 2006 m. Olimpiadoje sugebėjo surinkti 6.5/9. Tai buvo akivaizdus sportinės formos pagerėjimo požymis. Po kiek laiko sekė pirmoji vieta Dortmundo superturnyre (4,5/7), kurią pasidalino kartu su kitu rusų superdidmeistriu Peter Svidler'iu. Vėliau vyko skandalingai pagarsėjęs mačas Elistoje dėl Pasaulio Čempiono titulo, kurį po papildomų greitųjų šachmatų partijų Vladimiras laimėjo, įveikdamas San Luiso nugalėtoją bulgarą Veseliną Topalovą. Tų pačių metų sausį Kramnikas užėmė ketvirtąją vietą prestižiniame Wijk an Zee turnyre, pustaškiu atsilikdamas nuo trijų nugalėtojų. Savo paskutiniame turnyre Dortmunde, Kramnikas surinko 5/7 ir parsivežė jau 8-ą pirmos vietos trofėjų iš Dortmundo. Tikėsimės čempioniško žaidimo iš Pasaulio Čempiono.

Viswanathan Anand - pagal dabartinį FIDE reitingą stipriausias Pasaulio šachmatininkas. Anandas kadaise taip pat yra tapęs Pasaulio Čempionu FIDE knock-out turnyre Niu Delyje, finale (Tehrane) įveikęs Alexei Shirovą. Pergalė Meksike jam užtvirtintų vieno geriausių visų laikų šachmatininkų statusą. Vishy bus pasiruošęs ne ką prasčiau už kitus, o pats Garry Kasparovas nesenai išskyrė jį kaip pagrindinį turnyro favoritą. Jei tik gerai startuos, iš Anando galima tikėtis panašaus spurto kokį matėme 2005 m. San Luiso Pasaulio Čempionate Topalovo atžvilgiu.

Peter Svidler - jei atsižvelgsime į FIDE reitingą, šį žaidėją sunku būtų priskirti prie favoritų, tačiau Peterio aukščiausios klasės žaidimas gali įveikti bet ką. Skirtingai nei Kramnikas ir Anadas, Svidleris negali pasigirti tokiais skambiais titulais, tačiau jam tai tik papildomas stimulas siekti aukščiausio. Nereikėtų pamiršti puikaus jo žaidimo San Luise, kuriame jis pasidalino antrąją vietą su Anandu. Lauksime iš jo kažko panašaus. Geras startas tiesiog būtinas.

Levon Aronian - Jei nenorite statyti už akivaizdžius favoritus - Kramniką ir Anandą, šis žmogus jūsų geriausias pasirinkimas. Vienas iš jauniausių turnyro dalyvių (25 m.), Levonas Aronianas kvalifikavosi čempionatui įveikdamas tokius talentingus šachmatininkus kaip Magnus Carlsen bei Alexei Shirov, taip patvirtindamas savo itin stabilaus ir labai aukšto lygio žaidėjo reputaciją. Tai yra unikalus žaidėjas, galintis sužaisti kur kas aukščiau savo reitingui, kitaip sakant - labai rimtas pretendentas į Pasaulio Čempiono titulą.

Alexander Grischuk - jauniausias turnyro dalyvis (24 m.). Nors daugelis jį laiko pagrindiniu autsaideriu, turbūt mažai kas žino, kad jo tarpusavio partijų balansas su kitais šio turnyro dalyviais per pastaruosius metus - 50%. Alexandras niekad negaudavo tiek daug pakvietimų į superturnyrus, todėl tėra sužaidęs tik 23 partijas su jais (Kramniko 24 partijos - ligos pasekmė). Sklando gandai, jog Grischuk'ui Online pokeris pasidarė kur kas patrauklesnis, nei jo šachmatininko karjera. Šis čempionatas jam - puiki proga parodyti, jog yra priešingai.

Peter Leko - 2004 m. šis vengrų superdidmeistris tik per plauką netapo Pasaulio Čempionu mače su Vladimiru Kramniku, tačiu nuo to laiko jo žaidimas tapo labai nestabilus. Manoma, kad jis taip pat turi šiokių tokių sveikatos problemų pastaruoju metu. Praeityje Leko yra laimėjęs prestižinius Dortmundo, Wijk an Zee bei Linareso turnyrus, tačiau pagrindinis tikslas kol kas nepasiektas. Iš Leko galima tikėtis +2 ar +3. Klausimas tik ar to užteks.

Alexander Morozevich - jei atsižvelgsime į FIDE reitingą, turėtų būti trečias favoritas kovoje dėl titulo. Tačiau žaidžiant prieš elitą Alexandro statistika toli gražu neblizga. Jo netradicinis, originalus, kartais kiek optimistiškas žaidimo stilius puikiai suveikia prieš eilinius didmeistius, tačiau partijų balansas su šio turnyro dalyviais per pastaruosius metus - 45%. San Luise Morozevich'ius užėmė aukštą ketvirtąją vietą, tačiau pralaimėjo 3 partijas iš 4 pirmąsias dvi vietas užėmusiems Topalovui bei Anandui. Alexandras atvažiavo į Meksiką gerai pailsėjęs ir nusiteikęs optimistiškai. Iš jo lauksim gražių, netradicinių partijų.

Boris Gelfand - vyriausias čempionato dalyvis (39 m., metais vyresnis už Anandą). Galbūt Gelfandas šiuo metu nėra savo karjeros viršūnėje, tačiau lengvai laimėti prieš jį niekas nesitiki. Be jokios abejonės, šiam turnyrui jis bus puikiai pasiruošęs. Nors ir nelaikomas favoritu, tačiau prie autsaiderių jo priskirti tikrai nesinorėtų. Jei sportinė forma nešlubuos, +1 iš jo tikrai galima tikėtis.

Pagal FIDE taisykles, 2008 m. Vladimiras Kramnikas žais mačą su šio turnyro nugalėtoju, nebent tai būtų jis pats. Kaip Elistos mačo pralaimėtojas, Veselinas Topalovas gauna teisę žaisti mačą prieš Pasaulio Taurės Khanty Mansiyske šių metų pabaigoje nugalėtoją. Šių mačų nugalėtojai žais tarpusavio mačą 2009 m. Tačiau, jei Kramnikas laimi 2007 m. Pasaulio Čempionatą Meksike, mačas tarp jo bei Topalovo (dabartinio bei buvusio čempiono) įvyktų 2008 m. Tokiu atveju, Kramnik - Topalov mačo nugalėtojas žaistų mačą prieš 2007 m. Pasaulio Taurės Khanty Mansiyske nugalėtoją.

   Atgal
 

http://advega.lt  

www.daliupaieska.lt

Naudotos automobilių dalys

www.vidaus-durys.eu

http://seo-paslaugos-seo.lt

plastikiniai langai  

Durų gamyba  

Langų gamyba  

seo paslaugos  

Stogų dengimas  

Grindinio trinkelių klojimas  

Sartų sodyba  

Glaistai  

Svetainių kūrimas  

 

 

 

 

skelbimu lenta skelbimai

Šachmatų klubai:
svetainių kūrimas
Trinkelių klojimas Panevėžyje

www.svetainiukurimas.eu

www.dekoratyvinistinkas.lt

durys  advega.lt,

 

medinių langų gamyba    

Stogų įrengimas Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Eltaka - Loctite

Loctite prekės

Dantų gydymas Panevėžyje

 

interneto svetainiu kurimas, seo paslaugos Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos