img Svetainės medis
Apie mus   I   Klauskite   I   DUK   I   Kontaktai   I   Online chess
 
img
 
Foto galerija
  
XXVIII tarptautinis šachmatų turnyras Plungė 2007 2007.07.23 print
Komentarai 0

Turnyras skirtas Lietuvos nusipelniusio trenerio šviesios atminties Vitaliaus Andriušaičio 80-osioms gimimo metinėms paminėti.

SISTEMA IR REGLAMENTAS: A ir B turnyrai, 9 ratai šveicariška sistema pagal FIDE šachmatų taisykles. Laiko kontrolė: 90 min. + 30 s. po kiekvieno ėjimo. A turnyre dalyvauja žaidėjai, kurių reitingas 2000 ir didesnis, B turnyre – kurių reitingas iki 1999.

Tarptautiniai šachmatų festivaliai vyksta Žemaitijos nacionalinio parko teritorijoje prie Platelių ežero esančiame "Linelio" viešbutyje (Plungės raj.).

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
   Atgal
Šachmatai Lietuvoje

Figūrų ėjimai

Valdovė (karalienė) vaikšto taip kaip bokštas ir rikis kartu sudėjus (įstrižainėmis ir gulstinėmis). Tai galingiausia šchmatų figūra. Kiekvienas žaidejas žaidimą pradeda su viena valdove, stovinčia ant savo spalvos laukelio šalia karaliaus. Algebriniu žymėjimu - baltųjų valdovė stovi d1, juodųjų d8 Šatranžo žaidime valdovė buvo gan silpna figūra, vadinta fers arba viziriu. Šiuolaikiniai valdovės ėjimai susiformavo XV a. Europoje.

img   Plačiau

Šachmatų vertė

Šachmatų žaidime figūros dažnai vertinamos taškais, siekiant pagelbėti sprendžiant strateginius ir taktinius uždavinius. Tačiau vertinimas taškais tik apytiksliai apibrėžia figūros vertę žaidime. Kadangi labai daug priklauso nuo figūrų pozicijos, paties žaidimo strategijos ir figūrų išvystymo.

Dažniausiai naudojamas figūrų vertinimas taškais (Kapablanka ir Nick de Firmian). Kadangi pėstininkas įvertintas vienu tašku, kartais figūrų vertei apibrėžti naudojamas pėstininkas kaip mato vientas - pvz.: žirgas vertas 3 pėstininkų.

img   Plačiau

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

interneto svetainiu kurimas, seo paslaugos Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos