img Svetainės medis
Apie mus   I   Klauskite   I   DUK   I   Kontaktai   I   Online chess
 
img
 
Foto galerija
  
20th International Chess Open Tournament "Panevezys 2007" 2007.08.21 print
Tarptautinis šachmatų turnyras "Panevėžys Open 2007" vyksta jau 20 kartą.
Šis turnyras, Panevėžio šachmatų klubo rengiamas kasmet, yra buvusio Panevėžio šachmatų klubo direktoriaus, sporto meistro Algimanto Česnausko pradėtų rengti tarptautinių šachmatų festivalių tęsinys.
Pirmasis toks festivalis įvyko 1988 m. Nuo 2001m. turnyrus organizuoja naujasis Panevėžio šachmatų klubo direktorius Arvydas Baltrūnas, nuo 2002 m. Panevėžio šachmatų Open turnyrai registruojami FIDE (tarptautinėje šachmatų federacijoje) ir jų dalyviai, iki tol neturėję ELO (tarptautinis reitingas) įvertinimo, gali jo siekti, o turintys – jį gerinti.
Į šimetį turnyrą susirinko dalyviai iš 6 šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos ir Vokietijos.
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
   Atgal
Šachmatai Lietuvoje

Figūrų ėjimai

Valdovė (karalienė) vaikšto taip kaip bokštas ir rikis kartu sudėjus (įstrižainėmis ir gulstinėmis). Tai galingiausia šchmatų figūra. Kiekvienas žaidejas žaidimą pradeda su viena valdove, stovinčia ant savo spalvos laukelio šalia karaliaus. Algebriniu žymėjimu - baltųjų valdovė stovi d1, juodųjų d8 Šatranžo žaidime valdovė buvo gan silpna figūra, vadinta fers arba viziriu. Šiuolaikiniai valdovės ėjimai susiformavo XV a. Europoje.

img   Plačiau

Šachmatų vertė

Šachmatų žaidime figūros dažnai vertinamos taškais, siekiant pagelbėti sprendžiant strateginius ir taktinius uždavinius. Tačiau vertinimas taškais tik apytiksliai apibrėžia figūros vertę žaidime. Kadangi labai daug priklauso nuo figūrų pozicijos, paties žaidimo strategijos ir figūrų išvystymo.

Dažniausiai naudojamas figūrų vertinimas taškais (Kapablanka ir Nick de Firmian). Kadangi pėstininkas įvertintas vienu tašku, kartais figūrų vertei apibrėžti naudojamas pėstininkas kaip mato vientas - pvz.: žirgas vertas 3 pėstininkų.

img   Plačiau

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

interneto svetainiu kurimas, seo paslaugos Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos